Çocuk Kitapları

Anlaşmak ve Anlaşamamak / Çıtır Çıtır Felsefe (30. Kitap) Pdf indir

Anlaşmak ve Anlaşamamak / Çıtır Çıtır Felsefe (30. Kitap) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Anlaşmak ve Anlaşamamak / Çıtır Çıtır Felsefe (30. Kitap) kitabı 40 olarak çıkarılmıştır. Brigitte Labbe tarafından kaleme alınan Anlaşmak ve Anlaşamamak / Çıtır Çıtır Felsefe (30. Kitap) isimli kitap 9786059405317 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Anlaşmak ve Anlaşamamak / Çıtır Çıtır Felsefe (30. Kitap) kitabını 08.08.2017 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Anlaşmak ve Anlaşamamak / Çıtır Çıtır Felsefe (30. Kitap) pdf oku indir.

Anlaşmak ve Anlaşamamak / Çıtır Çıtır Felsefe (30. Kitap) pdf indir

Felsefeyi çocukların gündelik yaşamına ustalıkla yerleştiren ve dünya çapında milyonlarca okura ulaşan “Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinin 30. kitabı, gündelik ve toplumsal yaşamı etkileyen “anlaşmak” ve “anlaşamamak” konularını tartışmaya açıyor. Dizinin yaratıcısı Brigitte Labbé, çocukların sık karşı karşıya geldiğı farklı farklı görüşlerden ve deneyimlerden örnekler vererek, diyaloğu, uzlaşıyı, fikir ayrılıklarını, düşüncelerin değişmesini ve insanlığın gelişimini anlatıyor. Jacques Azam’ın karikatür tadındaki desenleri de, okul çağındaki filozofların çok yönlü düşünmesine katkıda yer alıyor. Her yaştan okuru etkileyen, sorular sormayı gündelik yaşamın bir pratiği haline getirmeye özendiren, eğitimcilerin ve ebeveynlerin ilk okuma önerileri arasındaki dizi, yeni kitaplarıyla zenginleşiyor.
 
Kimileri için güzel olan, kimileri için çirkindir; bazıları için kötü olan, diğerleri için kötü olmayabilir… Burada adil bulduğumuz, ama başka yerde haksızlık sayılan şeyler mevcuttur; bugün yasak olana, yarın belki de izin verilir… Yüzlerce ve yüzlerce şey hususunda insanlar aynı fikirde değildir, ama bir anlaşmazlıktan diğerine, yeni bakış açıları, fikirler, düşünceler, görüşler meydana gelir.

 

Anlaşmak ve Anlaşamamak / Çıtır Çıtır Felsefe (30. Kitap) kitap özeti

Anlaşmak ve Anlaşamamak / Çıtır Çıtır Felsefe (30. Kitap) pdf oku

Anlaşmak ve Anlaşamamak / Çıtır Çıtır Felsefe (30. Kitap) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu