Pdf Kitap

Anadolu’nun Eski Çağlarında İnanç Olgusu ve Yönetim Anlayışı Pdf indir

Anadolu’nun Eski Çağlarında İnanç Olgusu ve Yönetim Anlayışı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 718 sayfadan oluşan Anadolu’nun Eski Çağlarında İnanç Olgusu ve Yönetim Anlayışı kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. L. Gürkan Gökçek Ercüment Yıldırım Okay Pekşen tarafından kaleme alınan Anadolu’nun Eski Çağlarında İnanç Olgusu ve Yönetim Anlayışı isimli kitap TÜRKÇE,İNGİLİZCE dilinde ve 16 x 23.5 cm ebatındadır. Anadolu’nun Eski Çağlarında İnanç Olgusu ve Yönetim Anlayışı kitabını 9786258466010 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Anadolu’nun Eski Çağlarında İnanç Olgusu ve Yönetim Anlayışı pdf oku indir.

Anadolu’nun Eski Çağlarında İnanç Olgusu ve Yönetim Anlayışı pdf indir

Anadolu, sahip olduğu inanç çeşitliliği ve gelişmiş yönetim anlayışı ile insanlığın ortak medeniyetine büyük katkılar sunan kadim coğrafyalardan biri olmuştur. Dünya tarihinin bilinen ilk tapınaklarından, Homeros’un destanında anlatılan Truva’ya; Hititlerin yönetim merkezi Hattuşa’dan Roma’nın kült merkezlerinden olan Pergamon’a kadar bir çok idari merkezi ve kutsal alanı barındıran bu toprakların sahip olduğu kültürel birikim insanlık tarihinin büyük bir kısmını oluşturmaktadır.
Eskiçağ tarihi alanında ülkemizin ileri gelen kıymetli akademisyenlerinin bölüm yazarlığı yaptığı bu kitapta, Çatalhöyük’teki inanç olgusunun nasıl şekillendiğini, Anadolu’nun inanç sistemleri üzerindeki Mezopotamya
izlerini, Erken Tunç Çağı’ndaki ölü gömme geleneğinin oluşumunu, bulaşıcı hastalıkların dini inanca yansımasını, Hitit kaya anıtlarının siyasi otoriteye tesirini, tanrılar üzerine yemin etmenin tarihsel kökenlerini, Frig tanrısı Matar Kubeleya’nın ana tanrıça olma aşamalarını, Demir Çağı’ndaki ahiret inancını, Anadolu’da  Iuppiter Dolichenus’un nasıl tapınım gördüğünü ve Roma İmparatoru Traianus’un nasıl tanrılaştığını okuyabileceksiniz.

Anadolu’nun Eski Çağlarında İnanç Olgusu ve Yönetim Anlayışı kitap özeti

Anadolu’nun Eski Çağlarında İnanç Olgusu ve Yönetim Anlayışı pdf oku

Anadolu’nun Eski Çağlarında İnanç Olgusu ve Yönetim Anlayışı Pdf indir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu