Tarih Kitapları

Altın Orda Devleti’inde Pdf indir

Altın Orda Devleti’inde pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 200 sayfadan oluşan Altın Orda Devleti’inde kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Dr. Telli Akhun Korkmaz tarafından kaleme alınan Altın Orda Devleti’inde isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 14 x 21 cm ebatındadır. Altın Orda Devleti’inde kitabını 9786057501240 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Altın Orda Devleti’inde pdf oku indir.

Altın Orda Devleti’inde pdf indir

Bu çalışmamızda Cengiz Han’ın büyük oğlu Cuci tarafından temelleri atılan ve onun oğlu Batu Han tarafından Deşt-i Kıpçak bölgesinde kurulan Türk-Moğol devleti  “Altın Orda Devleti” nin geçirdiği dini değişimler analiz edilmiştir.
Altın Orda Devleti’nin hâkimiyeti altında olan Deşt-i Kıpçak, Orta Asya, Kafkasya, Kırım ve Sibirya coğrafyalarında çeşitli din ve inançlara sahip halklar bulunmakta idi.
Bu halklar ilk defa bir siyasi yönetimde birleşebilmişlerdi. Devletin başarılı bir biçimde gelişmesi için yalnızca bölgelerin siyasi birliği değil, manevi birliğe de ihtiyacı vardı. Bu durum İslam dininin bürokraside rağbet görmesinin nedenlerinden biri olmuştur.
Devlet adına yazılan mektup, yarlık ve belgeler üzerinde yapılan araştırmalar sonucu güç kaynağı olarak Gök Tanrı kültünün devam ettiği anlaşılmıştır.
Doğu Avrupa’ya gelen Moğol savaşçılarının Türkleşmesi o kadar bi hayli hızlı olmuştur ki, artık XIV. yüzyılda burada Kıpçak edebiyatı ve Kıpçak Türkçesi sıklıkla kullanılır hale gelmişti.

Altın Orda Devleti’inde kitap özeti

Altın Orda Devleti’inde pdf oku

Altın Orda Devleti’inde Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu