Çocuk Kitapları

Alis Aynanın İçinde Neler Gördü? Pdf indir

Alis Aynanın İçinde Neler Gördü? pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Alis Aynanın İçinde Neler Gördü? kitabı 81 olarak çıkarılmıştır. Lewis Carroll tarafından kaleme alınan Alis Aynanın İçinde Neler Gördü? isimli kitap 9789755335834 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Alis Aynanın İçinde Neler Gördü? kitabını 21.10.2008 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Alis Aynanın İçinde Neler Gördü? pdf oku indir.

Alis Aynanın İçinde Neler Gördü? pdf indir

Lewis Carroll’un Alis Harikalar Diyarında’nın kendisine büyük ün getiren başarısının ardından yazdığı Aynanın İçinde’de Alis’in yeni maceralarıyla karşılaşıyoruz.

Alis, bu kitapta garip olaylar ve karakterlerle dolu bambaşka bir dünyaya yolculuk yapıyor. Evindeki aynanın içinden tek başına geçiyor ve yaşadığı evin aynısı olan, ama tıpkı aynadaki görüntüler gibi tüm eşyaların, yazıların hatta zamanın ve hadiselerin akışının bile ters olduğu Aynanın İçindeki Ev’e giriyor. Kendisini, bu garip Aynanın İçindeki Ev’de sürmekte olan bir satranç oyununun karakterleri arasında buluyor. Şah ile Vezir’in yerini alan Kırmızı Kral ve Kırmızı Kraliçe, yün ören koyunlar, Alis için birbiriyle kavga eden Beyaz Şövalye ve Kırmızı Şövalye, Alis’in satranç tahtasına benzeyen bu müthiş dünya çapındaki yeni macerasının olağanüstü karakterlerini oluşturuyorlar.

Tüm dünya çapında, yayına girdiği 1871’den bu yana yediden yetmişe herkesin büyük ilgisini çeken bu eserin tam metni, Nihal Yeğinobalı’nın güzel Türkçesiyle okurla buluşuyor.

Alis Aynanın İçinde Neler Gördü? kitap özeti

Alis Aynanın İçinde Neler Gördü? pdf oku

Alis Aynanın İçinde Neler Gördü? Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu