Tarih Kitapları

Aldatıcı Kavramlar ve Tehlikeli Yönelimler Arasında İbrahimilik Pdf indir

Aldatıcı Kavramlar ve Tehlikeli Yönelimler Arasında İbrahimilik pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 96 sayfadan oluşan Aldatıcı Kavramlar ve Tehlikeli Yönelimler Arasında İbrahimilik kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Prof.Dr. İsmail Ali tarafından kaleme alınan Aldatıcı Kavramlar ve Tehlikeli Yönelimler Arasında İbrahimilik isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Aldatıcı Kavramlar ve Tehlikeli Yönelimler Arasında İbrahimilik kitabını 9786258336078 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Aldatıcı Kavramlar ve Tehlikeli Yönelimler Arasında İbrahimilik pdf oku indir.

Aldatıcı Kavramlar ve Tehlikeli Yönelimler Arasında İbrahimilik pdf indir

Batılılar son haftalarda “İbrâhimîlik” kavramı altında yeni bir din üretmeye çalışmaktadırlar.
Batılıların bu tarz şaibeli çağrılarına isim olarak kullandıkları kavramları dikkatli ve ince araştırmalar neticesinde ortaya koydukları bilinen bir gerçektir. İşte bu da bu kavramlardan biridir.                                                                                   
“İbrâhimî Dinler” yahut “İbrâhimî Dinler Ailesi” gibi kavramların İslâm hukukunda hiçbir temeli yoktur. İslâm hukuku nazarında bilinen tek bir kavram mevcuttur, o da ilk peygamber Hz. Adem’den son peygamber Hz. Muhammed’e kadar gelip geçmiş bütün peygamberlerin dini olan İslâm kavramıdır.
Batılılar, İbrâhimîlik kavramını, tıpkı önceden milliyetçilik, laiklik vb. kavramlarla yaptıkları gibi dinî ve siyasî bakımdan bi hayli tehlikeli ve yıkıcı emellerini bizim üzerimizde gerçekleştirmek için görülmektedirıp yaymaya başladı.
Müellif, işte bütün bu mülahazalar ışığında hareket ederek bu çalışmasında, İbrâhimîliğin aslında ne olduğunu, nasıl meydana geldiğinı, arkasında kimlerin olduğunu, tehlikelerini, İslâmî açıdan hükmünü ve ona karşı neler yapmamız gerektiğini açıklamaktadır.

Aldatıcı Kavramlar ve Tehlikeli Yönelimler Arasında İbrahimilik kitap özeti

Aldatıcı Kavramlar ve Tehlikeli Yönelimler Arasında İbrahimilik pdf oku

Aldatıcı Kavramlar ve Tehlikeli Yönelimler Arasında İbrahimilik Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu