Tarih Kitapları

Alaybeyler Pdf indir

Alaybeyler pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 104 sayfadan oluşan Alaybeyler kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Dr. Kemal Küçükali tarafından kaleme alınan Alaybeyler isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 14 x 22 cm ebatındadır. Alaybeyler kitabını 9786052104200 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Alaybeyler pdf oku indir.

Alaybeyler pdf indir

Bir kentin dokusunu oluşturan tarih, coğrafya; tarih ve coğrafyanın şekillendirdiği insan ve lisandır. Dr. Kemal Küçükali, Bizim Köyün İnsanı ve Lisanı-Bir Zamanlar Sürmene adlı eserinden sonra gerçek yaşam öykülerinden hareketle okurlarını tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Bu defa kahramanların yaşamı üzerinden Trabzon’un yakın tarihinde bulunan işgal, muhacirlik, mücadele ve mübadelenin yansımalarını, bir köy ve köyde yaşayan aile etrafında öyküleştirerek okuyucusuna sunuyor.
Dr. Kemal Küçükali, kendine özgü anlatımı, akıcı üslubu ile çizdiği ufak tasvirlerle okuyucuyu bir akışın içine çekiyor. Çok hareketli hayat sahneleri satırlar arasında akıp geçerken söylenmemiş bir çok ayrıntı da okuyucu gözünde canlanıyor; kahramanlar tanıdık haline geliyor. Nihayetinde mazide kalan ve gönülde yaşayan bir sevda için “Çok güzel” diyor ve susuyorsunuz.
 
Prof. Dr. A. Mevhibe Coşar

Alaybeyler kitap özeti

Alaybeyler pdf oku

Alaybeyler Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu