Pdf Kitap

Aklın Üç Yüzü Eleştirel, Çok-Yönlü ve Yenilikçi Düşünce Pdf indir

Aklın Üç Yüzü
Eleştirel, Çok-Yönlü ve Yenilikçi Düşünce pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 320 sayfadan oluşan Aklın Üç Yüzü
Eleştirel, Çok-Yönlü ve Yenilikçi Düşünce kitabı
Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Nazif Muhtaroğlu tarafından kaleme alınan Aklın Üç Yüzü
Eleştirel, Çok-Yönlü ve Yenilikçi Düşünce isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Aklın Üç Yüzü
Eleştirel, Çok-Yönlü ve Yenilikçi Düşünce kitabını 9786257201766 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Aklın Üç Yüzü
Eleştirel, Çok-Yönlü ve Yenilikçi Düşünce pdf oku indir
.

Aklın Üç Yüzü
Eleştirel, Çok-Yönlü ve Yenilikçi Düşünce pdf indir

Nazif Muhtaroğlu bu kitabında, “eleştirel”, “çok-yönlü” ve “yenilikçi” düşünme yetkinliklerini içeren ve “üç-boyutlu düşünme” olarak adlandırdığı bir modeli okuyucularına sunuyor. Bu yetkinliklerin bireylere kazandırılmasının 21. yüzyılda eğitimin en ileri gelen hedefleri olduğunun önemini vurguluyor.
 
Kitap “farklı disiplinleri bir araya getirmeye, geçmişi ve şimdiyi, Doğuyu ve Batıyı, yereli ve globali üç-boyutlu düşünce ekseninde birbiriyle etkileşime sokmaya” gayret ediyor. Bunu yaparken bir karikatürden yahut bir Nasreddin Hoca fıkrasından yararlanabildiği gibi bir Hollywood filminden, bir romandan veya enteresan sonuçları olan bir deneyden bahsedebiliyor. Okur kendisini bir an enteresan bir sanat eserinin sergilendiği bir sergi salonunda, bir başka anda ise büyük bir skandalın patlak verdiği sosyal bir ortamda bulabiliyor. Tüm bunların da ötesinde hemen her konunun felsefe ile bağları kuruluyor ve her bir bölümün sonunda bulunan “alakalısine ek” başlıklı alt-bölümde, tartışılan konular felsefi bir tema ile ilişkisi üzerinden derinleştiriliyor.
Nazif Muhtaroğlu farklı yaşlarda ve birikimde çok geniş bir hedef kitleyi düşünmeyle ve felsefeyle buluşturmayı hedeflemiş ve harika bir iş başarmış.
Prof. Dr. Ayhan Çitil
 
Doç. Dr. Nazif Muhtaroğlu’nun çalışması, informel mantık alanına ait “yanlış” konusunun/sorununun günümüze uyarlanmış güzel bir örneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerek verilen güncel örnekler gerek yapılan açıklamalar, mantığın bir araç olarak (olumlu ve olumsuz bir biçimde) nasıl kullanıldığını da göstermektedir. …Formel mantığın informel mantık ile giderek daha kuvvetli bir biçimde eşleşmesi, Doç. Dr. Muhtaroğlu’nun titiz bir çalışma ile ortaya koyduğu eserin önemini arttırmaktadır.
Prof. Dr. Şafak Ural

Aklın Üç Yüzü
Eleştirel, Çok-Yönlü ve Yenilikçi Düşünce kitap özeti

Aklın Üç Yüzü
Eleştirel, Çok-Yönlü ve Yenilikçi Düşünce pdf oku

Aklın Üç Yüzü
Eleştirel, Çok-Yönlü ve Yenilikçi Düşünce Pdf indir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu