Çocuk Kitapları

Aheste – Gariplikler Adası Pdf indir

Aheste – Gariplikler Adası pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 96 sayfadan oluşan Aheste – Gariplikler Adası kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Itır Arda tarafından kaleme alınan Aheste – Gariplikler Adası isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Aheste – Gariplikler Adası kitabını 9786052851845 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Aheste – Gariplikler Adası pdf oku indir.

Aheste – Gariplikler Adası pdf indir

Bu ada nasıl ada?
Yazar kimliğinin bunun yanında, çeviri eserleri ve senaryo çalışmalarıyla tanınan Itır Arda’nın kaleme aldığı Aheste – Gariplikler Adası, akıl almaz gibi görünen hadiselerin kimi zaman sanıldığından çok daha akla yatkın gelebileceğini gözler önüne seren bol sürprizli bir denizci macerası.
Yarattığı sıradışı tiplemelerin yardımıyla absürtten beslenen benzersiz bir mizah yaratan Arda; bu kitabıyla, oyunbaz bir denizcinin, teknesiyle sürüklendiği garip bir adada başından geçen enteresan ama bir o kadar da gülünç hadiseleri anlatıyor.
Dokuz yaş ve üzeri macerasever okurlarını fışır fışır dalgaların üzerinde keyifli bir serüvene çıkaran Gariplikler Adası, iletişime, dayanışmaya, dile ve değişikliklara vurgu yaparak yaşadığımız dünya çapında her şeyin olabilecek olabileceği gerçeğini hatırlatıyor.
İyi bir denizci ama berbat bir balıkçı olan Denizci (evet yanlış okumadınız kahramanımızın adı Denizci!) biricik teknesi Aheste ile engin mavilere doğru dümen kırarken, aniden patlayan hava yüzünden beklenmedik bir fırtınanın göbeğine sürüklenir. Adının “Olabilir de Olmayabilir de” olduğunu öğreneceği garip (!) bir adada açar gözlerini. Aheste harap, Denizci bitaptır. Üstüne üstlük Denizci’nin şapkasına tüneyen fazlabilmiş bir martı kuluçkaya yatmıştır. Tersine akan nehri, tek bir günde dört mevsimi aynı anda yaşatan havası ve gözleri aşırı derecede bozuk olduğu için burnunun ucunu bile göremeyen “kararsız” sakinleriyle Gariplikler Adası Denizci’nin bundan sonraki yeni yuvası mı olacaktır?..
Zeynep Özatalay’ın ele avuca sığmaz çizimleriyle sinematografik bir anlatım kazanan Gariplikler Adası, olağan ve müthiş kavramları üzerine düşündürürken, derin konulardan keyifli meselelere balıklama dalarak alabildiğine renkli bir okuma deneyimi sunuyor. 

Aheste – Gariplikler Adası kitap özeti

Aheste – Gariplikler Adası pdf oku

Aheste – Gariplikler Adası Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu