Çocuk Kitapları

Ağır Çanta Pdf indir

Ağır Çanta pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786057020956 sayfadan oluşan Ağır Çanta kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Sarah Surgey tarafından kaleme alınan Ağır Çanta isimli kitap The Heavy Bag dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Ağır Çanta kitabını 27.05.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Ağır Çanta pdf oku indir.

Ağır Çanta pdf indir

“Ağır Çanta”, yas tepkilerini beş etapta ele alan bir çocuk kitabıdır: Reddetme, Öfke, Yüzleşme, Keder ve Kabullenme.
Çocuklar sevdikleri bir bireyi veya evcil hayvanlarını yitirdiklerinde, hatta okul değiştirdiklerinde veya yerleşim yerinden taşındıklarında bile yas tutabilirler. Tüm bu duygular çocuğun kalbinde yer edindiğinde, çocuk bunları sırtında büyük bir yük olarak taşıyor hissine kapılabilir.
“Ağır Çanta”, büyükbabasını halen yitirmiş Enid adındaki ufak kız ile ilgili anlatılan bir öyküdür. Enid kafasının içinde dolaşan bir çok değişik duyguyla yürüyüşe çıkar ve sırtında taşıdığı çantanın ağırlığını hisseder. Yolculuğu boyunca, kendisini duyguları ile ilgili konuşmaya cesaretlendiren farklı insanlarla karşılaşır. Her seferinde çantasından yas evresini temsil eden bir eşya çıkarır ve nasıl hissettiğinden bahseder. Kaçınılmaz olarak, ağırlık yapan nesneleri çantasından her çıkarışında kendisini hafiflemiş hisseder ve bu da onun yolculuğunu kolay bir hale getirir.

Ağır Çanta kitap özeti

Ağır Çanta pdf oku

Ağır Çanta Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu