Edebiyat Kitapları

Afrika’ya Dair Pdf indir

Afrika’ya Dair pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 208 sayfadan oluşan Afrika’ya Dair kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Wole Soyinka tarafından kaleme alınan Afrika’ya Dair isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13 x 21 cm ebatındadır. Afrika’ya Dair kitabını 9786056864513 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Afrika’ya Dair pdf oku indir.

Afrika’ya Dair pdf indir

Edebiyat dalında Nobel Ödülü’nü kazanan ilk Afrikalı olan Wole Soyinka, Nijeryalı yazar, şair ve oyun yazarıdır. Siyasi tiranlığa karşı gözü kara direnişinden ötürü hapse atılmış, ölümle tehdit edilmiş ve farklı zamanlarda sürgünde yaşamak zorunda kalmıştır.
 
Elinizdeki yeni ve olağanüstü eserinde Soyinka bizlere Afrika’nın kültürü, dini, tarihi, hayal gücü ve kimliği ile ilgili geniş kapsamlı bir araştırma sunuyor. Afrika’nın en kıymetli niteliklerini -“hümanizmini, kendi varoluşunun niteliği ve değerini, hem somut hem soyut (manevi) anlamda kendisini idare etme şekillerini”- keşfederken kıta tarihinin başka kıtaların tarihleriyle nasıl iç içe geçtiğini anlamaya çalışıyor.
*
Afrika’nın dünyayla olan ilişkisine yönelik etkileyici ve mühim bir değerlendirme… Hem uzman kişilera yönelik açıklamaların bunun yanında her türden insana hitap edecek bir kitap. Bu eserde, kabiliyetli bir yazarın, incelikli kavrayış ve örneklemelerle süslü, dikkate şayan fikirlerine ve insanoğlunun özgürlük ve barışa yönelik “manevi arzusunun” coşkulu savunmasına tanıklık edeceksiniz.
Publishers Weekly
 
Afrika kıtasının, dünyanın manevi hastalıklarını tedavi etme gücüne ilişkin alışılmadık ve umut verici bir kitap.
Kirkus Reviews
 
[Afrika’da] büyük adaletsizlikler yaşanmaya devam ediyor, fakat kıta, bu adaletsizliklerin son derece farkında olan Soyinka gibi gözüpek ve vicdanlı erkek ve kadınlara sahip olduğu için şanslı.
Adam Hochschild, New York Times Book Review
 
Nijerya ve bundan dolayı da Afrika’nın mustarip olduğu paradoks ve çelişkilere ışık tutmaya çalışan, gerçekçi bir çalışma.
George Ayittey, Wall Street Journal

Afrika’ya Dair kitap özeti

Afrika’ya Dair pdf oku

Afrika’ya Dair Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu