Çocuk Kitapları

Açıl Maske Açıl Pdf indir

Açıl Maske Açıl pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Açıl Maske Açıl kitabı 36 olarak çıkarılmıştır. Aytül Akal tarafından kaleme alınan Açıl Maske Açıl isimli kitap 9789755871981 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Açıl Maske Açıl kitabını 29.11.2012 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Açıl Maske Açıl pdf oku indir.

Açıl Maske Açıl pdf indir

Maskenin altında kim var?

“Kitap Perisi” Aytül Akal ile “Renklerin Hâkimi” Mustafa Delioğlu, büyük beğeniyle okunan Açıl Kapı Açıl ve Açıl Bahçe Açıl kitaplarının olumlu yankılarının ardından çiçeği burnunda bir resimli kitap projesi için yeniden bir araya geldiler: Açıl Maske Açıl
Aytül Akal’ın düşlerinden dökülen sözcükler, Mustafa Delioğlu’nun paletinden sıçrayan renklerle birleşerek, serinin ilk iki kitabında olduğu gibi yine kapıların ardı sıra açıldığı büyüleyici bir görsel ve edebi şölen vaat ediyor minik okurlarına.
“Abla olmak zor iş! Kardeşinin yaramazlıklarına katlanmak yetmezmiş gibi bir de yılsonu gösterisini izlemeye gitmek, çekilecek dert değil. Üstüne üstlük, kulisteki kalabalık arasından kardeşini bulup çıkarmak da cabası! Hoop, yakaladım! Çıkar maskeni bakalım, gösteri bitti. Nasıl olur, sen kardeşim
değilsin ki! Hah, şimdi buldum! Ay, yine o değil! Öff, şu kardeşim yok mu!..”
Çocuk edebiyatının renkli kalemlerinden Aytül Akal, evrensel motifler tercih ederek her kültürün kendine özgü değişiklikları olduğunu hatırlattığı bu öyküsünde; okurlarını, özgünlük ve hoşgörü kavramları üzerine düşünmeye yönlendirirken, satır aralarına serpiştirdiği ufak mesajlar yoluyla da “tek tip birey” olmaya karşı eleştirel bir yaklaşımda yer alıyor.
Şiirsel dili ve gökkuşağının renkleriyle boyanan fotoğraflarıyle Açıl Maske Açıl, çocukları farklı kültürlerle tanıştırarak hoşgörüye yönlendiren, cesur ve yaratıcı bir kitap.

Açıl Maske Açıl kitap özeti

Açıl Maske Açıl pdf oku

Açıl Maske Açıl Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu