Akademik Kitaplar

Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları Pdf indir

Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Doruk Yayınları aracılığıyla çıkarılan Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları Kitabı 32 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları kitabı 22.00×24.00 cm‘dir. Ocak 2014 nolu ISBN numarasına sahip Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları kitabının yazarı Cindy NeuschwanderAçı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları PDF indirebilirsiniz. 

Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları Kitabı Pdf indir

Sör Çepçevre’nin Matematik Maceraları adını verdiğimiz yedi kitaplık bu serinin ana karakterleri üç kişilik bir ailenin üyeleri: Bilge şövalye Sör Çepçevre, akıllı eşi Leydi Çap ile zeki, enerjik ve cesur oğulları Yarıçap.

Bu aile ve yakınlarının birbirinden heyecanlı maceralarını okurken her birinde hedef alınmış matematik kavramlarını da enteresan bağlamlarıyla keşfedeceğiz. İlk Yuvarlak Masa macerasında birden çokgenden diğer çokgene dönüşümleri, Pi Ejderhası’nda Pi rakamının çemberin ölçüleriyle ilişkisini, Açı Diyarının Büyük Şövalyesi’nde açı tiplerini ve ölçülmelerini, Konideki Kılıç’ta Euler denklemiyle birlikte üç boyutlu cisimlerin benzerliklerini ve değişikliklarını, Çetre Adası’nda dörtgen ve çemberde çevre ve alan formüllerini ve de bu formüllerin birbirleriyle ilişkilerini, Kral’ın Onlukları’nda saymanın kaidelerinı ve Viking Haritası’nda koordinat sistemini keşfedebilirsiniz.

Matematiği seven ve yaşamın pratiğinde içselleştirmeye hevesli bir kuşağın yaratılmasında katkısı olması dileğiyle; iyi okumalar…

Şövalye olabilmek için zorlu bir görev üstlenen Yarıçap’ı karmaşık bulmacalar, gizemli labirentler ve dev ejderhalar beklemektedir.

Açıların enteresan dünyasını heyecan dolu bir macerayla keşfetmenin keyfini sürün!

Etiketler: Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları Pdf oku , Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları Pdf kitap indir, Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları pdf oku ücretsiz, Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları kitap indir ücretsiz, Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları pdf indir yandex, Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları pdf oku özet, Açı Diyarının Büyük Şövalyesi Sör Çepçevrenin Matematik Maceraları kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu