Pdf Kitap

8+ Yaş Mınd Pdf indir

8+ Yaş Mınd pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 48 sayfadan oluşan 8+ Yaş Mınd kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Kolektif tarafından kaleme alınan 8+ Yaş Mınd isimli kitap İNGİLİZCE,TÜRKÇE dilinde ve 22 x 22 cm ebatındadır. 8+ Yaş Mınd kitabını 9786057043672 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. 8+ Yaş Mınd pdf oku indir.

8+ Yaş Mınd pdf indir

Çocuğunuzun gelişimi için bir araya getirilen MIND (Akıl Oyunları) Kitabı, TÜZDER Eğitim Metodu (TEM) yöntemine göre hazırlanmıştır.
 
TEM’de esas olan anlayış, çocukların ufak adımlarla yürüdüğüdür. Bu metotla bir araya getirilen kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir.
 
Kitaplardaki sözcükler ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi, görsellerin adetleri ve şekilleri ile de görsel hafızayı artırmaya yönelik bir sistem geliştirilmiştir.
 
TÜZDER tarafından bir araya getirilen “IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi”; ülkeler arası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmıştır.
 
21. yüzyıl becerilerini geliştirici nitelikte etkinliklerden oluşan kitaplar, PISA ve TIMSS gibi ülkeler arası değerlendirme ölçeklerine uygun biçimde hazırlanmıştır.
 
Uluslararası Eğitimde Inovasyon Merkezi (ICIE) ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Eğitim Fakültesi tarafından onaylanmış olan seri, 8+ yaş düzeysinde, 3 farklı gelişim kademesi düşünülerek dizayn edilmiştır.
 
“IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi” 8+ Yaş Seti, 3 Level halinde toplam 9 kitap olarak hazırlanmıştır:
1. Level: (IQ, Yetenek, Görsel Motor): Cube, Find, Solve,
2. Level: (IQ, Dikkat, Problem Çözme): Mind, Think, Matrix
3. Level: (IQ, Mantık, Muhakeme, Strateji): Coordinate, Calculate, Algorithm
 
TEM uygulamasında yüksek kazanımın elde edilmesi için uygulamaların bu 9 kitapla eş zamanlı yapılmasını öneriyoruz.
 
MIND etkinlikleriyle, problem çözme, mantıksal akıl yürütme,  sayısal mantık, dikkat-zekâ,  eşleştirme, mekânsal keskinlik, görsel ayırdedicilik becerileri gibi bilişsel ve motor becerilerinin değişik bir yöntemle geliştirilmesi hedeflenmektedir.
 
MIND etkinlikleri; çözüme odaklanma, strateji geliştirme ve uygulama, merak etme, örüntüde bütünlüğü oluşturma, mantıksal çıkarımda bulunma, olaylar arasında örüntü kurma gibi üst düzey bilişsel becerileri geliştirmek üzere planlandı. Soru şekilleri ve zorluk düzeyleri bu kazanımlar gözetilerek hazırlandı.
 
Çocuğunuz, bu uygulamaları yaptıkça bağlantısal düşünme, mantık yürütme, problem çözme,  dikkat, hafıza, parça-bütün ve boyut kavrayışı, ayırt etme becerisiyle birlikte, el göz koordinasyonu gelişimi hızlanacak, bu yönlerdeki eksiğini tamamlayacaktır. Böylelikle, çocuğunuzun yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst düzeylere taşınmasına katkı sağlayacaktır.
 
MIND etkinlikleriyle çocuğunuzun problemleri algılaması ve çıkarımda bulunması, problemleri karşı karşıya geldirması, olasılık kıyaslaması, mantık dizgesini kavrama kabiliyeti, konsantrasyonu, faaliyetteki vazifeye odaklanması ve dikkatini sürdürebilmesini sağlayacak faaliyetler hazırlanmıştır. Bu etkinlikler; dikkat, mantıksal çıkarım yapma, eşleştirme ve elemi ile problem çözme becerilerini de ölçmüş olacaktır.
 
MIND kitabındaki etkinlikler tüme varım-tümden gelim, görsel muhakeme, analitik düşünme ve izdüşümsel algılama, becerilerini geliştirmek üzere dizayn edildi.
Bu yönlerinin geliştirilmesi, onları dikkat ve zekâ yönüyle geliştirdiği gibi, gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da özgüven kazanmalarını sağlayacaktır. Bunu keyifli bir faaliyet olarak yaparken bunun yanı sıra motor gelişimleri de hızlandırmış olacaktır.
 
MIND etkinlikleri sırayla yapılmalıdır, çünkü sorular kolaydan zora, basitten karmaşığa göre planlanmıştır.
 
MIND etkinlikleri, aynı türden bir çok kademeli vazifeye dayanır. Bu yöntem ile ekinlikler kademeli olarak daha karmaşık hale gelecektir. Bu durumda, çocuğun edindiği beceriler, etkinlikleri basit bir şekilde anlamasına ve uzmanlaşmasına imkân sağlayacaktır.
 
Çocuğunuz, MIND etkinliklerinde arada bir şaşırabilir, zorlanabilir, bütün uygulamaları doğru yapamayabilir. Bu etkinlikler süresinde çocuğunuzu endişe, duygudurum düzenlemesi, dürtü kontrolü ve duygusal tepkileri yönüyle gözlemleyebilirsiniz. Hata yaptığında verdiği tepkiler, zorlandığında ebeveynin ilerleme için destek olması onun duygusal yönünü de destekleyecektir.
 
Etkinlikleri yaparken çocuğunuzun yönerge alma ve takibini yapma, işitsel uyaran ile görsel uyaranı ilişkilendirme becerisi gelişmiş olacaktır.
 
Yapılan zekâ testlerine ve dünya çapındaki uygulama ve tarama emsallarini göz önünde bulunduğumuzda, genelde çocukların zihin yaşı ile takvim yaşı arasında ±6 aydan ±36 aya kadar değişikliklar olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla, araştırma sonuçlarını da göz önünde barındırdığımuzda, çocukların potansiyelini mevcudun çok daha ilerisine taşıyabilmek maksadıyla, kitaplarımızdaki etkinlikler yaş farklılığı düşünülerek dizayn edilmiştır.
 
MIND etkinliklerinin içerdiği kazanımların, okulöncesi zamandan ibu yana kazanılması gereken bazı becerilen üzerine inşa edildiği göz ardı edilmemelidir. Özellikle bu uygulamalarda zorlanan çocuklar için; bu serinin okulöncesi dönem için hazırlanmış kitaplarındaki çalışmalardan başlayarak ilerlemelerini öneriyoruz.
 
Çoklu dil seçeneği ile bir araya getirilen MIND kitabında, çocuğunuz etkinlikleri tamamlarken, yönergelerin İngilizce karşılıklarını da öğrenmeleri olabilecek olacaktır.
Kitaptaki etkinlikler, her gün, olabilecekse aynı zaman dilimi içinde yapılmalıdır.
MIND kitabının bazı sayfalarında bulunan dakika derecelendirmeleri çocuğunuzun düzeysi ile ilgili genel bir kanaat edinmenizi sağlayacaktır.
 
Etkinlikler, ebeveyn gözetiminde olabileceği gibi, çocuğunuz etkinlikleri kendi kendine de yapabilir. Böylelikle, zaman içinde kendi kendine çalışma alışkanlığı kazanacaktır.
 
Geleceğimiz için us’lu çocuklar…

8+ Yaş Mınd kitap özeti

8+ Yaş Mınd pdf oku

8+ Yaş Mınd Pdf indir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu