Pdf Kitap

7 Mehmet Pdf indir

7 Mehmet pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 296 sayfadan oluşan 7 Mehmet kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Mehmet Akdağ tarafından kaleme alınan 7 Mehmet isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 22 x 28 cm ebatındadır. 7 Mehmet kitabını 9786254496080 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. 7 Mehmet pdf oku indir.

7 Mehmet pdf indir

7 Mehmet… 1937 senesinde kurulmuş; dede, baba ve şimdi torun, üç nesil, Antalya’nın hatta Türkiye’nin simge restoranlarından biri olmuş. Yaşar Kemal, restoranın anı defterine “Akdeniz lokantası… Akdeniz kadar büyük ve güzel” yazmış. Aydın Boysan, “Bir restoran bir şehre, hatta bir ülkeye simge olabilir mi? Elbet olur” satırlarıyla onurlandırmış. Kimi Sezen Pilavı, kimi tanınmış kabak tatlısı, kimi oğlak köftesi, kimi salataları, kimiyse tandır veya bademli gridası için 7 Mehmet Restoran’ın yolunu tutmuş.
Peki bu restoran niye bu kadar özel? Hikâyesi ne? İsmi niye 7 Mehmet? Bir restoranın 100 yıla yakın süre efsanesini büyüterek, lezzetlerini çeşitlendirerek ayakta kalmasının sırları neler? Bugünlerde çok fazla adı anılan “sürdürülebilirlik, atıksız mutfak, mevsimsellik, okul olmak” gibi kavramlar, nasıl olmuş da seneler seneler önce bu restoranın genlerine işlemiş…
“7 Mehmet – Hikâyeler, Ürünler ve Tarifler”, hem bu sorulara yanıt verecek, hem öğretecek hem de tarifleriyle sofralarınızı şenlendirecek.
Restoranın üçüncü kuşak temsilcisi Mehmet Akdağ anlattı, Sinan Hamamsarılar yazdı. Hikâyeler, ürünler ve 7 Mehmet Restoran’ın senelerdır sır gibi saklanan tarifleri… Hepsi elinizde tuttuğunuz bu kitapta… Öğretici, lezzetli, ilham verici…

7 Mehmet kitap özeti

7 Mehmet pdf oku

7 Mehmet Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu