Çocuk Kitapları

6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları Pdf indir

6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. TÜZDER Yayınları aracılığıyla çıkarılan 6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları Kitabı 48 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan 6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları kitabı 22.00×22.00 cm‘dir. Ağustos 2020 nolu ISBN numarasına sahip 6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları kitabının yazarı Kolektif6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları Kitabı Pdf indir

Çocuğunuzun gelişimi için hazırlanan ALGORITHM (Algoritma) Kitabı, TÜZDER Eğitim Metodu (TEM) yöntemine göre hazırlanmıştır.

TEM’de esas olan anlayış, çocukların ufak adımlarla yürüdüğüdür. Bu metotla hazırlanan kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir.

Kitaplardaki sözcükler ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi, görsellerin adetleri ve şekilleri ile de görsel hafızayı artırmaya yönelik bir sistem geliştirilmiştir.

TÜZDER aracılığıyla hazırlanan IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi; ülkeler arası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmıştır.

21. yüzyıl becerilerini geliştirici nitelikte etkinliklerden bir araya gelen kitaplar, PISA ve TIMSS gibi ülkeler arası değerlendirme ölçeklerine uygun biçimde hazırlanmıştır.

Uluslararası Eğitimde Inovasyon Merkezi (ICIE) ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Eğitim Fakültesi aracılığıyla onaylanmış olan seri, 6+ yaş düzeysinde, 3 farklı gelişim kademesi düşünülerek dizayn edilmiştır.

IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi 6+ Yaş Seti, 3 Level halinde toplam 9 kitap olarak hazırlanmıştır:
1. Level: (IQ, Yetenek, Görsel Motor): Paint, Draw, Cube
2. Level: (IQ, Dikkat, Problem Çözme): Find, Solve, Listen
3. Level: (IQ, Mantık, Muhakeme, Strateji): Think, Coordinate, Algorithm

TEM uygulamasında yüksek kazanımın elde edilmesi için uygulamaların bu 9 kitapla eş zamanlı yapılmasını tavsiye ediyoruz.

ALGORITHM etkinlikleriyle mantık yürütme, analitik düşünme, dikkat-zekâ, görsel-uzamsal algı, problem çözme, görsel ayırt edicilik, görsel ve mekânsal algılama gibi bilişsel ve motor becerilerinin değişik bir yöntemle geliştirilmesi hedeflenmektedir.

ALGORITHM mantığı, yaşamın her anında bulunan mantık ve problem çözme faaliyetinin temelinde yer alır. İnsanoğlu, bir mesele karsısında karar verirken, hesaplama yahut tercih yaparken bilerek veya bilmeyerek algoritma temelli düşünür, zihnin bu becerisine başvurur.

Günümüz teknolojisinin temelinde de bu algoritma sistemi ve bunun yazılım (software) olarak yansıması olan kodlama yer alır. Algoritma, matematik biliminin en temel kodlarından biri olma özelliğini taşır. Günümüz kodlama çalışmalarının da temelini algoritma oluşturmaktadır. ALGORITHM kitabıyla, çocuğunuz kolay ve anlaşılır bir yolla algoritma ve kodlamanın mantığını öğrenecektir.

ALGORITHM etkinlikleri; mantıksal akıl yürütme, problemi analiz etme, veri toplama, hataları kavrama, modelleme yapma gibi üst düzey bilişsel becerileri geliştirmek üzere planlandı. Soru şekilleri ve zorluk düzeyleri bu kazanımlar gözetilerek hazırlandı.

Çocuğunuz, bu uygulamaları yaptıkça muhakeme ve mantık, dikkat, hafıza, parça-bütün ve boyut kavrayışı, veri toplayarak hatayı ayırt etme becerisiyle birlikte, el göz koordinasyonu gelişimi hızlanacak, bu yönlerdeki eksiğini tamamlayacaktır. Böylelikle, çocuğunuzun yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst düzeylere taşınmış olacaktır.

ALGORITHM etkinlikleriyle çocuğunuzun şekilleri algılaması ve karşı karşıya geldirması, parça-bütün kıyaslaması, mantık dizgesini kavrama kabiliyeti, konsantrasyonu, faaliyetteki vazifeye odaklanması ve dikkatini sürdürebilmesini sağlayacak faaliyetler hazırlanmıştır. Bu yönlerinin geliştirilmesi, onları mantık, dikkat ve zekâ yönüyle güçlendirdiği gibi, gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da özgüven kazanmalarını sağlayacaktır. Bunu keyifli bir faaliyet olarak yaparken bunun yanı sıra özgüvenleri de artmış olacaktır.

ALGORITHM etkinlikleri sırayla yapılmalıdır. Çünkü sorular kolaydan zora, basitten karmaşığa olacak biçimde planlanmıştır. Etkinlikler, aynı türden bir çok kademeli vazifeye dayanır. Bu yöntem ile etkinlikler kademeli olarak daha karmaşık hale gelecektir. Bu durumda, çocuğun edindiği beceriler, etkinlikleri basit bir şekilde anlamasına ve uzmanlaşmasına imkân sağlayacaktır.

Yapılan zekâ testlerini ve dünya çapındaki uygulama ve tarama emsallarini göz önünde barındırdığımuzda, genelde çocuklar

Etiketler: 6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları Pdf oku , 6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları Pdf kitap indir, 6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları pdf oku ücretsiz, 6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları kitap indir ücretsiz, 6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları pdf indir yandex, 6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları pdf oku özet, 6+ Yaş Algorithm Kolektif TÜZDER Yayınları kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu