Çocuk Kitapları

5+ Yaş Dot Kitabı Level 2 1. Kitap / IQ Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi Pdf indir

5+ Yaş Dot Kitabı Level 2 1. Kitap / IQ Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 48 sayfadan oluşan 5+ Yaş Dot Kitabı Level 2 1. Kitap / IQ Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Kolektif tarafından kaleme alınan 5+ Yaş Dot Kitabı Level 2 1. Kitap / IQ Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 22 x 22 cm ebatındadır. 5+ Yaş Dot Kitabı Level 2 1. Kitap / IQ Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi kitabını 9786058021082 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. 5+ Yaş Dot Kitabı Level 2 1. Kitap / IQ Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi pdf oku indir.

5+ Yaş Dot Kitabı Level 2 1. Kitap / IQ Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi pdf indir

5 Yaş DOT Kitabı ;
 
Çocuğunuzun gelişimi için bir araya getirilen DOT(Nokta) Kitabı, TÜZDER Eğitim Metodu (TEM) yöntemine göre hazırlanmıştır.
 
TEM’de esas olan anlayış, çocukların ufak adımlarla yürüdüğüdür. Bu metotla bir araya getirilen kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir.
 
Kitaplardaki sözcükler ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi, görsellerin adetleri ve şekilleri ile de görsel hafızayı artırmaya yönelik bir sistem geliştirilmiştir.
 
TÜZDER tarafından bir araya getirilen “IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi”; ülkeler arası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmıştır.
 
21. yüzyıl becerilerini geliştirici nitelikte etkinliklerden oluşan kitaplar, PISA ve TIMSS gibi ülkeler arası değerlendirme ölçeklerine uygun biçimde hazırlanmıştır.
 
Uluslararası Eğitimde Inovasyon Merkezi (ICIE) ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Eğitim Fakültesi tarafından onaylanmış olan seri, 3-4 yaş düzeysinde, 2 farklı gelişim kademesi düşünülerek dizayn edilmiştır.
 
 
 
 
“IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi” 5 Yaş Seti, 3 Level halinde toplam 9 kitap olarak hazırlanmıştır:
1. Level: (IQ, Yetenek, Görsel Motor): Dot, Paint, Draw
2. Level: (IQ, Dikkat, Problem Çözme): Cube, Find, Solve
      3. Level: (IQ, Mantık, Muhakeme, Strateji): Think, Cordinate, Algorithm
 
TEM uygulamasında yüksek kazanımın elde edilmesi için uygulamaların bu 9 kitapla eş zamanlı yapılmasını öneriyoruz.
 
DOT kitabımızda çocuğunuzun noktayı ayırt etmesi, konsantrasyonu, faaliyetteki vazifeye odaklanması, dikkatini sürdürebilmesi, iki noktayı düz ve yuvarlak çizgilerle birbirine bağlaması ve bir bütüne ulaşmasını sağlayacak etkinlikler hazırlanmıştır.
 
Bu etkinlikler; el- göz koordinasyonu, görsel mekânsal algı, çizim ve kopya etme, görsel- motor yetenek, görme keskinliği, görsel bütünlük, modelden şekil kopyalama(modelleme), görsel dikkat, odaklanma, görevi tamamlama becerilerini de geliştirmiş olacaktır.
 
Nokta etkinliklerinde kurşun kalem ve silgi kullanılmasını öneriyoruz. Çizgilerle oluşturulan fotoğrafları isteğe göre çocuğunuz boyayabilir yahut bir kopyasını başka bir izometrik kâğıda çizebilir.
 
Çocuğunuz, DOT etkinliklerinde arada bir şaşırabilir, zorlanabilir, bütün uygulamaları doğru yapamayabilir. Noktalar arasındaki çizgiyi çocuğunuz önce parmağıyla gösterebilir. Ayırt etmekte zorlanacağı çizimlerde en uzun parçaları çizerek başlaması kolaylık sağlayacaktır.
 
DOT etkinlikleri, aynı türden bir çok kademeli vazifeye dayanır. Bu yöntem ile etkinlikler kademeli olarak daha karmaşık hale gelecektir. Bu durumda, çocuğun edindiği beceriler, etkinlikleri basit bir şekilde anlamasına ve uzmanlaşmasına imkân sağlayacaktır.
 
Böylelikle, çocuğunuzun yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst düzeylere taşınmış olacaktır. Bu yönlerinin geliştirilmesi, onları dikkat ve zekâ yönüyle geliştirdiği gibi, gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da özgüven kazanmalarını sağlayacaktır. Bunu keyifli bir faaliyet olarak yaparken bunun yanı sıra motor gelişimleri de hızlanmış olacaktır.
 
Bu etkinlikler boyunca çocuğunuzu endişe, duygudurum düzenlemesi, dürtü kontrolü ve duygusal tepkileri yönüyle gözlemleyebilirsiniz. Hata yaptığında verdiğiniz tepkiler, zorlandığında ilerlemesi için destek olmanız onun duygusal yönünü de destekleyecektir. Etkinlikleri yaparken çocuğunuzun yönerge alma ve takibini yapma, işitsel uyaran ile görsel uyaranı ilişkilendirme becerisi gelişmiş olacaktır.
 
Yapılan zekâ testlerini ve dünya çapındaki uygulama ve tarama emsallarini göz önünde barındırdığımuzda, genelde çocukların zihin yaşı ile takvim yaşı arasında ±6 aydan 36 aya kadar değişikliklar olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla çocukların potansiyelini daha ileriye taşıyabilmek maksadıyla, kitaplarımızdaki etkinlikler bu yaş farklılığı düşünülerek dizayn edilmiştır.
 
Etkinlikler, ebeveyn/eğitmen gözetiminde yapılabileceği gibi, çocuğunuz etkinlikleri kendi kendine de yapabilir. Böylelikle, zaman içinde kendi kendine çalışma alışkanlığı kazanacaktır.
 
Geleceğimiz için us’lu çocuklar…

5+ Yaş Dot Kitabı Level 2 1. Kitap / IQ Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi kitap özeti

5+ Yaş Dot Kitabı Level 2 1. Kitap / IQ Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi pdf oku

5+ Yaş Dot Kitabı Level 2 1. Kitap / IQ Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu