Tarih Kitapları

21. Yüzyıl İçin 21 Ders (Ciltli) Pdf indir

21. Yüzyıl İçin 21 Ders (Ciltli) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan 21. Yüzyıl İçin 21 Ders (Ciltli) kitabı 336 olarak çıkarılmıştır. Yuval Noah Harari tarafından kaleme alınan 21. Yüzyıl İçin 21 Ders (Ciltli) isimli kitap 9786052205174 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. 21. Yüzyıl İçin 21 Ders (Ciltli) kitabını 13.11.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. 21. Yüzyıl İçin 21 Ders (Ciltli) pdf oku indir.

21. Yüzyıl İçin 21 Ders (Ciltli) pdf indir

21. yüzyılın en fazla ses getiren düşünürlerinden Yuval Noah Harari, ilk kitabı Sapiens’te insanın nasıl önemsiz bir hayvandan dünyanın efendisine dönüştüğünü, ikinci kitabı Homo Deus’ta çarpıcı öngörüleriyle insanlığın ölümsüzlük, mutluluk ve tanrısallık peşindeki yolculuğunu ele almıştı. İngiltere ve ABD’yle eşzamanlı olarak yayımlayacağımız 21. Yüzyıl İçin 21 Ders ise yüzyılımızın eşi benzeri görülmemiş teknolojik ve ekonomik kırılmalarıyla ve yaşanan aralıksız değişimlerle başa çıkabilmek için elzem soruları tartışmaya açıyor.
 
Tanrı geri mi dönüyor?
Bilgisayarlar ve robotlar insan olmanın anlamını nasıl değiştirecek?
Yalan haber salgını karşısında ne yapabiliriz?
Büyük Veri bizi sürekli olarak izlerken, seçme özgürlüğümüzü nasıl geri kazanabiliriz?
Dünyayı anlayamıyorsak doğruyla yanlışı, haklıyla haksızı nasıl ayırt edeceğiz?
Ufkumuzu aşan, bütünüyle insan kontkarakterinin dışında dönen ve tüm tanrılarla ideolojilere gölge azaltan bir dünya çapında sağlam bir etik zemin bulmak olabilecek mü?
Homo sapiens yarattığı dünyayı anlamlandırma yetisine sahip mi? Gerçekliği kurmacadan ayıran belirgin bir sınır kaldı mı?
Eşitsizlik ve iklim değişikliğinin açtığı dertlere milliyetçilik deva olabilir mi?
 
Eski anlatıların çöküp yerine yenilerinin gelmediği bir çağda ne tür becerilere ihtiyacımız var?
Harari bu ve benzeri çok temel soru(n)ları, her biri birbirinden kışkırtıcı ve derinlikli 21 bölümde ele alırken, öncedenki kitaplarında ortaya koyduğu fikirlere dayanarak siyasi, teknolojik, toplumsal ve varoluşsal zorluklara açıklık getiriyor.

21. Yüzyıl İçin 21 Ders (Ciltli) kitap özeti

21. Yüzyıl İçin 21 Ders (Ciltli) pdf oku

21. Yüzyıl İçin 21 Ders (Ciltli) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu