Ders Kitapları

2020 DHBT Ahkam Serisi Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı Pdf indir

2020 DHBT Ahkam Serisi Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 624 sayfadan oluşan 2020 DHBT Ahkam Serisi Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Kolektif tarafından kaleme alınan 2020 DHBT Ahkam Serisi Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 19.5 x 27.5 cm ebatındadır. 2020 DHBT Ahkam Serisi Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı kitabını 9786059836838 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. 2020 DHBT Ahkam Serisi Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı pdf oku indir.

2020 DHBT Ahkam Serisi Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı pdf indir

Din Dersi Yayınları 2003 senesinden beri, Diyanet, Milli Eğitim ve ÖSYM Sınavlarına, (MBSTS-DHBT-GYS-ÖABT-MÜLAKAT, ORTAOKUL-LİSE-İHO ve İHL, LGS-TYT-AYT) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında kaynak kitaplar hazırlayan bir yayınevidir.
Kitaplarımızı hazırlayan Komisyon 10 kişilik yazar ekibimizden buluşmaktedir. Yazar ekibimizin hepsi en az İlahiyat mezunu olmakla birlikte bir kısmı üniversitede akademisyen, bir kısmı yüksek lisans ve doktora yapmakta, bir kısmı da MEB’de yahut özel okullarda öğretmenlik yapmaktadır. Her biri alanında kabiliyetli ve profesyonel bireylerdir.
2020 Ahkâm Serisi DHBT Kitapları Nedir?
Başarınız için hazırlanmış, tüm adaylara yönelik 3 kitaptan oluşan DHBT setidir.
1. 2020 Ahkâm DHBT Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı (TEK KİTAP)
DHBT-1 ve DHBT-2 tüm adaylara yönelik hazırlanarak TEK KİTAP halinde sizlere sunulmuştur. 624 sayfa, büyük boy ve hepsi renklidir.  DHBT sınavına girecek tüm adaylar yani siz kıymetli Din Görevlisi Adayları, sorumlu olduğunuz bütün konuları eksiksiz olarak bu kitapta bulabilirsiniz. Bu kitabın sizleri zamana karşı bi hayli hızlı, kolay ve akılda kalıcı bir biçimde sağlayacağından şüpheniz olmasın. Daha verimli çalışmanız adına kitabımızda siz değerli okurlarımız için şu başlıkları bir araya getirdik.
Ahkâm: Kitaptaki çok mühim bilgiler ve açıklamalar “Ahkâm ”adlı kutucuklar içine alınarak dikkat etmeniz sağlanmıştır.
Pratik Bilgiler: Her iki sayfada bir geçen mühim bilgiler ve kavramlar sağ blokta “pratik bilgiler” başlığı altında renkli ve dikkat çekici halde bir araya toplanmıştır. Bu alan sizlerin konuyu daha iyi anlamanız ve sorulma olasılığı en yüksek bilgileri içermesi yönünden bi hayli mühimdir. Bu kısım konunun ana kavramlarını öğrenmenize yol gösterecektır.
Tablolar: Bilgileri bir bütün halinde size sunmak ve anlamanızı kolaylaştırmak için, karmaşıklıktan uzak, anlaşılır tablolar ve şemalar kullanılmıştır.
Konu Başlıkları: DHBT konularının çokluğu bundan dolayı, kaynaklardaki ana başlıklar ve alt başlıklar numaralandırılmış ve renkli olarak hazırlanmıştır.
Dikkat: Konu anlatım bölümlerinin sonunda,  çalışmış olduğunuz husustaki bilgileri test edip kendinizi ölçmeniz için soru bankasındaki alakalı alana yönlendirme amaçlı “Dikkat” kutucukları hazırlanmıştır.
Sınavda Çıkabilir: Her iki sayfada bir çalıştığınız konu ile alakalı, sınavda çıkması olabilecek olan mühim gördüğümüz bilgiler kullanılarak ÖSYM tarzı sorular hazırlanmıştır.
2. 2020 Ahkâm DHBT Soru Bankası (TÜM ADAYLAR)
DHBT-1 ve DHBT-2 tüm adaylara yönelik TEK KİTAP halinde hazırlanmış SORU BANKASIDIR. 496 sayfa, büyük boy ve hepsi renklidir. DHBT sınavına girecek tüm adaylar bu kitap ile bütün konuları kapsayan zengin soru hazinesine sahip olacaklardır. Çalışmalarınıza katkı ve kolaylık sağlaması için kitabımızda şu başlıklara yer verilmiştir:
ÖSYM’nin Yeni Tarz Soruları: DİYANET, ilk defa Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam ve Müezzin olarak görev alacaklar için MEB’e yaptırmış olduğu Yeterlilik sınavını, 2014 senesinden ibu yana ÖSYM’ye yaptırmaktadır. Böylelikle Sınavın başta ismi olmak üzere içeriği, sınırları ve soru sayısı da değişti. Bizlerde senelerın vermiş olduğu tecrübeyle oluşturduğumuz bu kitabı ÖSYM’nin en güncel ve en yeni soru tarzlarına göre hazırlayıp sizlerin istifadesine sunduk. Bu kitap bilgi, kav­rama, uygulama ve analiz düzeyin­deki davranışlarla, değerlendirme düzeyindeki davranışların belirlen­mesi için öncüllü, çoktan seçmeli, bilgi ve yoruma dayalı, görsel tarz­da hazırlanmış kaliteli ve nitelikli, sınavda çıkma olasılığı olabilecek 2280 soru ile hazırlanarak adayların başka kaynağa ihtiyaç duymayacak bir ön hazırlık yapmalarını sağlamaktadır.  
 
Cevap Anahtarları: Zamanınızın kıymetli olduğunu bildiğimiz için yanıt anahtarları sizlerin daha pratik ve bi hayli hızlı bir biçimde sonuca ulaşması adına karmaşıklıktan uzak ve düzenli tablolar halinde alakalı testlerin sonuna konulmuştur.
 
Dikkat: Soruları çözmeden önce o sorunun alakalı olduğu konuları gözden geçirmeniz için, “Ahkâm DHBT Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı’nda alakalı alana sizi yönlendirerek hangi aralığı çalışmanız gerektiğini hatırlatması için hazırlanmıştır.
 
KONU TESTLERİ: Kitabımız 9 ana bölüm olarak hazırlanmıştır. Her bölümün içinde onar sorudan oluşan mevcut bölümle ilgi konu testleri bulunmaktadır.
 
KONU TARAMA TESTLERİ: Bu başlık altındaki testler, konu testlerinin çözümün­den sonra kendinizi denemeniz ve ölçmeniz için hazırlanmış, yirmişer soruluk toplam 26 testten oluş­maktadır. Konu Tarama testleri, alakalı oldukları bölü­mün genelinden hazırlanmış karma testlerdir.
 
3.  2020 Ahkâm Tüm Adaylar Çözümlü Deneme Kitabı ( TÜM ADAYLAR)
Bu kitap DHBT-1 ve DHBT-2’yi kapsayacak biçimde TÜM ADAYLAR için oluşturulmuş TAMAMI ÇÖZÜMLÜ DENEME KİTABIDIR. 102 sayfa, büyük boy ve hepsi renkli biçimde 10 adet çözümlü deneme bulundurmaktadır. DHBT sınavına girecek TÜM ADAYLAR (ORTAÖĞRETİM – ÖNLİSANS – LİSANS), bu kitap ile kendilerini nitelikli bir biçimde ölçme fırsatı bulacaklardır. Çalışmalarınıza katkı ve kolaylık sağlaması için kitabımız oluşturulurken şunlara öncelik verilmiştir:
ÖSYM’nin Yeni Tarz Soruları: Bu kitabı ÖSYM’nin en güncel ve en yeni soru tarzlarına göre bilgi, kav­rama, uygulama ve analiz düzeyin­deki davranışlarla, değerlendirme düzeyindeki davranışların belirlen­mesi için öncüllü, çoktan seçmeli, bilgi ve yoruma dayalı, görsel tarzda kaliteli ve nitelikli,  sınavda çıkma olasılığı yüksek sorularla hazırlanmıştır.
Cevap Anahtarları: Cevap anahtarları çözümleri ile birlikte sizlerin daha pratik ve bi hayli hızlı bir biçimde sonuca ulaşması adına karmaşıklıktan uzak ve düzenli tablolar halinde alakalı testlerin sonuna konulmuştur. Çözümlerde bulunan açıklamalar sizlere ekstra bilgiler sunmakla birlikte içinizi tatmin edecek açıklamalar barındırmaktadır.
DDY Yayınlarına Nasıl Ulaşabilirsiniz?
Detaylı Bilgi ve Sipariş İçin Tıklayınız.
Tel: 0505 979 88 88 & 0232 343 27 27
DHBT Kaynak Seçiminde Neden DDY Yayınlarını Seçmelisiniz?
Çünkü; Çok kaliteli yazar ekibiyle senelerdır değerinden ödün vermiyor.
Çünkü; DHBT Kılavuzunda tespit edilen bütün kaynaklar eksiksiz olarak birebir taranıyor.
Çünkü; Hazırladığı sorular ÖSYM soru formatına % 100 uyumludur.
Çünkü; DHBT Kaynak Kitap çeşitliliği en fazla olan yayınevidir.
Çünkü; Lisans, Önlisans, Ortaöğretim adaylarına ayrı ayrı hitap edebiliyor.
Çünkü; DHBT Ek işimiz değil tek işimiz. Denemeden bilemezsiniz.
DHBT’ye Nasıl Çalışmalısınız?
Hangi kitabı alırsanız alın, mutlaka Konu Anlatım ve Soru Bankası ile birlikte alınız. Konu anlatım bölümünü okumadan, orada bulunan bilgileri içselleştirmeden soru çözmeye başlamayınız. Zira bilgi eksikliği ile yapacağınız her hata sizin çalışma moralinizi bozacak, azminizi düşürecektir. Konu kitabından bilgileri okuduğunuz halde, soruların çözümünde sorunlar yaşıyorsanız, tavsiyemiz konu anlatım bölümünü bir kez daha okumanız veya değişik bir kaynaktan tekrarlamanızdır.
DHBT’ye Sosyal Medya Üzerinden Çalışabilir miyim?
Kesinlikle hayır. Sosyal medya aracında yayına giren soruları çözerek sınavda başarılı olmanız zor. Çünkü sosyal platformda genelde bilgi sorularına yer verilmektedir. Aynı zamanda soruların ve bilgilerin doğruluğu denetlenmemektedir. Zaman zaman sosyal platformdan yararlanmak tabii ki mühim, lakin sınava yalnızca sosyal platformdan çalışmak sizi hedefinizden uzaklaştırabilir, ummadığınız zararlar verebilir.
DHBT Sınavına Nasıl Hazırlanmalısınız?
Sınava kaliteli zaman ayırarak hazırlanın.
Önce konu eksiklerinizi tamamlayın, sonra soru çözün.
Not alın. Not almak için mutlaka bir defteriniz olsun.
Anlamaya çalışın, ezberlemeye değil.
Zaman zaman bildiğiniz konuları tekrar gözden geçirin.
Beslenmenize dikkat ediniz. Kuru Kayısı, incir, üzüm, fındık vs. yiyin.
Her gereksiniminizı karşılayabileceğiniz, düzenli bir çalışma masanız olsun.
“Şu kadar süre çalışacağım” diyerek kendinizi motive edin.
Her gün aynı saatlerde çalışmaya çalışın.
DHBT Sınavında en az 90 puan alacağım diye yazıp masanıza asın.
Önemli yerlerin altını çizin.
Her konu anlatım bölümünden sonra o bölüme ait soruları çözün.
Çözemediğiniz sorular için, konu tekrarı yapın.
Ders çalışırken, tv, bilgisayar ve telefondan uzak durun.
Bilgi donanımı olarak zayıf olduğunuz konulara daha çok zaman ayırın.
ÖSYM’nin soru stillerine uygun sorular bulup çözmeye çalışın.
Uykusuz, aç, yorgun olduğunuz zamanlarda ders çalışmayın.
Başarı İle İlgili Birkaç Söz.
“Bilsin ki, insan için kendi çalışmasından başka bir şey yoktur.” (Diyanet Vakfı Meali, Necm/39)
“İnsana hiçbir şey öğretemezsin. Öğrenmeyi fakat kendi içinde bulabileceğini öğretebilirsin.”(Gellius)
“Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır.” (S.Keth Moorhead)
DDY YAYINLARI
Yönetim Kurulu Başkanı
Necmi KOBYA

2020 DHBT Ahkam Serisi Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı kitap özeti

2020 DHBT Ahkam Serisi Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı pdf oku

2020 DHBT Ahkam Serisi Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu