Tarih Kitapları

1920 Yılı ve Sol Muhalefet Pdf indir

1920 Yılı ve Sol Muhalefet pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 368 sayfadan oluşan 1920 Yılı ve Sol Muhalefet kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Hamit Erdem tarafından kaleme alınan 1920 Yılı ve Sol Muhalefet isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. 1920 Yılı ve Sol Muhalefet kitabını 9789755704470 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. 1920 Yılı ve Sol Muhalefet pdf oku indir.

1920 Yılı ve Sol Muhalefet pdf indir

1920 yılı, Türkiye siyasi tarihinin en özgün senelerından biridir. Yeni bir devletin kuruluş sürecinde hem Meclis içinde hem de dışında kurulan dört sol ve komünist partinin faaliyet gösterebildiği ve ardından kapatıldığı bu enteresan tarihsel dilimde yaşananlar, sonuçları yönünden kendisinden sonraki senelera da sirayet eden bir yaklaşımın izdüşümüdür. 
 
Müteakip senelerda Kemalizm’in çerçevesini tespit ettiği ideolojik bir iklimde sıra sıra örülen; tek parti devri, soğuk savaş senelerı, askeri darbelerle uygulanmaya çalışılan neoliberal ve antikomünist politikaları da kapsayan uzun dönem ise adeta ışık dahi sızdırmayan bir perde vazifesi görmüş, Türkiye’nin 1920 ve öncesi toplumsal ve siyasal yaşamı da unutulmaya bırakılmıştır. 
 
1920 Yılı ve Sol Muhalefet, söz konusu dört siyasi hareketin belgelerinden yola çıkarak, bu karanlığın bir nebze de olsa aralanmasını planlıyor. Gerçekte renkli, devingen ve sorgulayan bir dönemi arka planındaki toplumsal dokuyla birlikte ele alarak, kendi tarihsel perspektifi içinde sunmayı ve yeniden tartışılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Türkiye’nin mevcut problemlerinin, güncel tartışmaların ve bugün yaşanan sancıların köklerine dair ufuk açıcı bir çalışma.

1920 Yılı ve Sol Muhalefet kitap özeti

1920 Yılı ve Sol Muhalefet pdf oku

1920 Yılı ve Sol Muhalefet Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu