Tarih Kitapları

12 Mart’ın Balyoz’u Pdf indir

12 Mart’ın Balyoz’u pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 240 sayfadan oluşan 12 Mart’ın Balyoz’u kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Tanju Cılızoğlu tarafından kaleme alınan 12 Mart’ın Balyoz’u isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. 12 Mart’ın Balyoz’u kitabını 9789752466357 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. 12 Mart’ın Balyoz’u pdf oku indir.

12 Mart’ın Balyoz’u pdf indir

“Beni Pazartesi günü aldılar. Yazıhanenin asansörüne biniyordum. Bir el hafifçe omuzuma dokundu. İkimiz de irkilmedik. Asansörün kapısının bir kanadını açmıştım. “Şubeye kadar gideceğiz” dedi ve gözüyle, başıyla kapıya yürümemi isteyen bir işaret yaptı. Elimde çantam vardı. İçinde o seninle nereye saklayacağımızı bilemediğimiz hikâye. Hani evde oturup sekiz-on nüsha çoğaltarak oraya buraveyağıttığımız hikâye. Biliyorum, sen bu hikâyeden vazgeçmemi hiç istememiştin. “Kitaba girmesin” diyen avukatımıza da bir güzel kızmıştın, biliyorum. “Tavrımızı aykırı olana göre değil, aykırı olmayana göre uygulayacağız” demiştin de ben üstüne üstüne gitmekten yana da, hikâyeyi tümden yırtıp atmaktan yana da olamamıştım. Neyse, işte çantada o hikâye vardı.”
“Bana kalırsa, dışarıyı düşünmemeli bir tutuklu. Dışarıyı da unutmamalı hiç. Sen bunu sağlıyorsun mektuplarınla. Artık mektupların yakalanmasından da korkmuyorum. Bize adamlıklarını günde beş on kez tabancalarını okşayarak anlatmaya çalışanlar, bu mektupları okuduklarında sanırım veya hiç sanmam ki anlasınlar çürümüş yalnızlıklarını ve hiç sanmam ki bunların birisinin insanlaşabileceğini. Yine de kapıp koyuverme…”

12 Mart’ın Balyoz’u kitap özeti

12 Mart’ın Balyoz’u pdf oku

12 Mart’ın Balyoz’u Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu